Alcaraz pobijedio novog broja 1 i izborio finale Roland Garrosa nakon preokreta!

Carlos Alcaraz, španski tenisač, plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je bio bolji od Yannicka Sinnera, trenutno prvog tenisača svijeta. Španjolac je pobijedio u “finalu prije finala” nakon pet setova rezultatom 3:2 (2:6, 6:3, 3:6, 6:4 i 6:3). Siner je dominirao na početku meča i stekao veliku prednost od 4:0. Iako je Alcaraz […]

Jun 8, 2024 - 08:45
Jun 8, 2024 - 08:47
 0  1

Carlos Alcaraz, španski teniser, plasirao se u finale Roland Garrosa nakon što je bio bolji od Yannicka Sinnera, trenutno prvog tenisera svijeta.

Španjolac je pobijedio u “finalu prije finala” nakon pet setova rezultatom 3:2 (2:6, 6:3, 3:6, 6:4 i 6:3).

Siner je dominirao na početku meča i stekao veliku prednost od 4:0. Iako je Alcaraz uspio vratiti jedan break, ponovno je izgubio servis te je prvi set završio u korist Talijana.

Talijan je nastavio s dobrim ritmom i u drugom setu, ali Alcaraz je uspio preokrenuti situaciju breakovima u četvrtom i šestom gemu te izjednačiti na 1:1 u setovima.

U trećem setu, španjolski teniser je prvi došao do breaka za 2:1, ali nije uspio zadržati prednost te je Siner odnio set.

Četvrti set prošao je bez break prilika sve do posljednjeg gema, kada je Alcaraz iskoristio svoju priliku i odveo meč u peti set. Vodio je od početka sa 2:0 i uspio zadržati prednost do kraja, plasiravši se tako u finale.

Za titulu će se boriti protiv pobjednika meča između prošlogodišnjeg finalista Kaspera Ruuda i Alexandera Zvereva.