Košarkaši Srbije izborili polufinale OI!

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto su danas u četvrtfinalu poslije produžetka pobijedili Australiju rezultatom 95:90 (82:82). Do pobjede su stigli iako su sredinom prvog poluvremena gubili 24 razlike. Košarkaši Srbije će u četvrtak polufinalu OI igrati protiv pobjednika meča Sjedinjene Američke Države – Brazil. Australija je mnogo bolje […] The post Košarkaši Srbije izborili polufinale OI! first appeared on Banjaluka uživo.

Aug 7, 2024 - 09:02
 0  7

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto su danas u četvrtfinalu poslije produžetka pobijedili Australiju rezultatom 95:90 (82:82).

Do pobjede su stigli iako su sredinom prvog poluvremena gubili 24 razlike.

Košarkaši Srbije će u četvrtak polufinalu OI igrati protiv pobjednika meča Sjedinjene Američke Države – Brazil.

Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu i poslie 10 minuta, predvođena tandemom Peti Mils (12 poena) – Džoš Gudi (osam) imala je velikih plus 14 – 31:17. Početkom druge dionice Australija je imala rekordnih plus 24 – 44:20. Na poluvremenu je poslije serije Srbije u finišu druge dionice bilo 54:42 za Australiju.

Srbija je predvođena kapitenom Bogdanom Bogdanovićem velikom serijom u trećoj četvrtini povela u 25. minutu (61:60), a u posljednjih 10 minuta ušlo se sa 67:65 za “orlove”. Povela je Srbija 73:67, ali je Australija uzvratila mini serijom 5:0. U posljednja tri minuta ušlo se rezultatom 78:78.

Vasilije Micić je devet sekundi prije kraja dao jedno od dva slobodna bacanja za 82:80 za Srbiju. Mils je dvije sekunde pijre kraja izjednačio na 82:82, a Bogdanović sa više od pola terena nije uspio da pogodi trojku pa je meč otišao u produžetak. Srbija je mini serijom Nikole Jokića 25 sekundi prije kraja produžetka povela 93:90. Australija zatim nije iskoristila napad, a
Bogdanović je dao oba bacanja za konačnih – 95:90.

Kod Srbije je najefikasniji bio Nikola Jokić sa 21 poenom, uz 14 skokova i osam asistencija. Bogdan Bogdanović je dao 17 poena, Vasilije Micić 14, Marko Gudurić i Ognjen Dobrić po 11, a Aleksa Avramović 10.

Mils je predvodio Australiju sa 26 poena, Gidi je dao 22, a Džek Mekvej 13.

Srbija je meč odigrala bez prehlađenog Nikole Jovića.

The post Košarkaši Srbije izborili polufinale OI! first appeared on Banjaluka uživo.