Piksi protiv utakmice Srbija-Austrija 2-1

Fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je u Beču od selekcije Austrije rezultatom 2:1 (2:1) u pretposljednjoj pripremi pred Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Jun 5, 2024 - 06:14
Jun 5, 2024 - 06:15
 0  15

Austrija je u prvih 13 minuta susreta imala prednost od dva pogotka.

Austrijance je najprije u vođstvo doveo Patrik Vimer u 10. minuti utakmice, na 2:0 je tri minute kasnije povisio Kristof Baumgartner.

Јedini pogodak za izabranike Dragana Stojkovića Piksija djelo je Strahinje Pavlovića, u 35. minuti utakmice.

Do početka šampionata Evrope u Njemačkoj, Srbiji je preostao još jedan prijateljski susret, gostovanje Švedskoj u Stokholmu, u subotu 8. juna od 18 časova.

Na Evropskom prvenstvu u Njemačkoj, Orlovi će igrati u grupi C, gdje su joj protivnici Engleska (16. jun od 21 čas), Slovenija (20. jun od 15 časova) i Danska (25. jun od 21 čas).

Evropsko prvenstvo u Njemačkoj održava se od 14. juna do 14. jula.