Plivači Leotara osvojili devet medalja i pehar

Pod organizacijom Plivačkog kluba „Orka“ iz Mostara održano je takmičenje nazvano “VIII Orka – Arena kup 2024”. Plivači iz Leotara osvojili su ukupno devet medalja: pet zlatnih, jednu srebrnu i tri bronzane. Marija Kurtović je proglašena najboljom plivačicom u kategoriji od 13 do 14 godina i nagrađena peharom, kao i pobjednica u disciplini 50 metara […]

Jul 9, 2024 - 09:49
 0  5

Pod organizacijom Plivačkog kluba „Orka“ iz Mostara održano je takmičenje nazvano “VIII Orka – Arena kup 2024”. Plivači iz Leotara osvojili su ukupno devet medalja: pet zlatnih, jednu srebrnu i tri bronzane.

Marija Kurtović je proglašena najboljom plivačicom u kategoriji od 13 do 14 godina i nagrađena peharom, kao i pobjednica u disciplini 50 metara slobodno challenge, za šta je dobila novčanu nagradu.

Luka Berak osvojio je zlatne medalje u disciplinama 50 metara slobodno i 50 metara leđno, dok je Marija Kurtović trijumfovala u disciplinama 50 metara slobodno, 50 metara prsno i 50 metara leđno. Marija Kurtović osvojila je i srebrnu medalju u disciplini 50 metara delfin. Bronzane medalje su osvojili Uroš Hamović u disciplini 50 metara prsno, Viktor Vasojević u disciplini 50 metara delfin i Helena Jovanović u disciplini 50 metara delfin.

Na ovom takmičenju učestvovao je 21 klub iz Federacije BiH, Republike Srpske, Crne Gore, Austrije i Danske, sa ukupno 394 takmičara, od čega je 201 bio muškarac i 148 žena.