Amerika slomila hrabru Srbiju u posljednjoj dionici

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasirala u finale na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je večeras u polufinalu poražena od selekcije SAD rezultatom 95:91 (23:31, 20:23, 20:22, 32:15). Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 20 poena. Nikola Jokić zabilježio je 17 poena i 11 asistencija. Aleksa Avramović je upisao 15 […] The post Amerika slomila hrabru Srbiju u posljednjoj dionici first appeared on Banjaluka uživo.

Aug 9, 2024 - 10:00
Aug 9, 2024 - 10:01
 0  9

Košarkaška reprezentacija Srbije nije uspjela da se plasirala u finale na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto je večeras u polufinalu poražena od selekcije SAD rezultatom 95:91 (23:31, 20:23, 20:22, 32:15).

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 20 poena. Nikola Jokić zabilježio je 17 poena i 11 asistencija. Aleksa Avramović je upisao 15 poena.

U selekciji SAD najbolji je bio Stef Kari sa 36 poena, dok je Džoel Embi postigao 19. Lebron Džejms je zabilježio 16 poena, 12 skokova i 10 asistencija.

SAD će u finalu igrati protiv Francuske, dok će Srbija za bronzanu medalju igrati protiv Njemačke.

Srbija je odigrala meč za istoriju – vodili su Orlovi 37 minuta, ali su u finišu ostali bez snage, pa su Ameri u drami slavili i prošli dalje.

Košarkaši selektora Svetislava Pešića bili su apsolutno dominantniji u prve dvije četvrtine susreta. Srbija je prvu četvrtinu okončala rezultatom 31:23, a na poluvremenu je bilo 54:43.

SAD je nešto bolje igrao odbranu u trećoj četvrtini, na momente su smanjili razliku na šest koševa pa je treća četvrtina okončana rezultatom 76:63.

Amerikanci su do prvog izjednačenja u susretu došli četiri minute prije kraja susreta, košem Lebrona Džejmsa, rezultat je bio 82:82. Amerikanci su bili konkretniji u nastavku, pa bilježe razliku od pet koševa. Na kraju su uspjeli doći do pobjede rezultatom 95:91.

The post Amerika slomila hrabru Srbiju u posljednjoj dionici first appeared on Banjaluka uživo.