Veliki korak Leotara ka trećem kolu Evropskog kupa

Rukometaši Leotara nadomak su plasmana u treće kolo Evropskog kupa. Trebinjci su sinoć, u dvorani „Miloš Mrdić“, savladali starog znanca, ekipu Tenaks Dobele, rezultatom 26:24 u prvom međusobnom okršaju u okviru druge runde. Ranijim dogovorom dva kluba, oba meča igraće se u Trebinju (revanš u nedjelju u 19.00, op.a.), pa... The post Veliki korak Leotara ka trećem kolu Evropskog kupa appeared first on eTrebinje.

Okt 27, 2024 - 06:23
 0  4

Rukometaši Leotara nadomak su plasmana u treće kolo Evropskog kupa.

Trebinjci su sinoć, u dvorani „Miloš Mrdić“, savladali starog znanca, ekipu Tenaks Dobele, rezultatom 26:24 u prvom međusobnom okršaju u okviru druge runde.

Ranijim dogovorom dva kluba, oba meča igraće se u Trebinju (revanš u nedjelju u 19.00, op.a.), pa tako tim Dragiše Koraćevića ima ogromne šanse da ponovi prošlosezonski uspjeh, kada se takođe našao u trećoj rundi.

Dva rivala odigrala su veoma tvrd meč, sve do 58. minuta nijedan tim nije uspio da stekne prednost veću od dva gola! Stigli su Letonci u 20. minutu golom Karlisa Kruminsa do 10:8, a plus dva su ponovili u 38. minutu, kada je Nils Krajcbergs pogodio za 20:18.

Serijom 3:0 u narednih pet minuta Leotar je prešao u vođstvo, da bi nakon 23:24 vezao dva pogotka i u pomenutom 58. minutu stigao do najveće prednosti bilo kojeg od dva tima u ovom meču.

U pobjedničkom timu, sa šest golova je prednjačio Aleksandar Milojević, dok su pet postigli Nemanja Ratković i Mirko Mišetić. Kod Letonaca, pomenuti Krajcbergs je uknjižio pet pogodaka, dok je Nikita Pančenko postigao četiri.

Izvor: Mondo.ba

The post Veliki korak Leotara ka trećem kolu Evropskog kupa appeared first on eTrebinje.